Nová rezervace Píšťanský luh chrání ekosystém Českého středohoří
V chráněné krajinné oblasti České středohoří byla vyhlášena nová přírodní rezervace Píšťanský luh, která se rozprostírá na zhruba dvaceti hektarech.
V chráněné krajinné oblasti České středohoří byla vyhlášena nová přírodní rezervace Píšťanský luh, která se rozprostírá na zhruba dvaceti hektarech.
Obyvatelé regionu Šumava vnímají Národní park jako důležitou součást svého života a oceňují práci jeho správy, místních podnikatelů a starostů.
Evropským vědcům se podařilo vytvořit jedinečnou databázi genomů 98 ohrožených živočichů, rostlin a hub v rámci pilotního projektu Evropského referenčního genomového atlasu (ERGA).
V důsledku aktuálních povětrnostních extrémů se záchranné stanice v České republice potýkají s enormním náporem zraněných volně žijících zvířat.
Ekodukt u Dolního Újezdu v Olomouckém kraji, první svého druhu v Česku, letos oslavil čtvrtstoletí existence. Od svého otevření v roce 1999 umožňuje bezpečný přechod zvířat přes dálnici D35.
Čeští vědci se pustili do projektu, který má pomoci obnovit původní krásu a biologickou rozmanitost českých luk.
Vysoká očekávání a nové projekty se zaměřují na obnovu řeky Bečvy. Ministerstva životního prostředí a zemědělství, spolu s Olomouckým krajem a dalšími organizacemi, podepsala memorandum, které označuje začátek ambiciózního projektu obnovy.
Novela mysliveckého zákona, kterou budou poslanci projednávat v září, čelí silnému odporu ze strany zemědělců. Ti varují, že plánované změny mohou destabilizovat fungování mysliveckých spolků a dále snížit již tak klesající počet myslivců v Česku.
Podle nové studie bude v roce 2070 docházet k rostoucímu konfliktu mezi lidskými osadami a přírodou, kdy lidé obsadí více než polovinu povrchu Země.
Zemědělci, obce, neziskové organizace a jednotlivci mohou nyní získat až 100 procent nákladů na tvorbu a údržbu krajinných prvků, jako jsou remízky, meze, stromořadí a mokřady.