Veřejnost může hlasovat pro nejlepší dřevostavby Lesů ČR
Lesy ČR spustily anketu, ve které mohou lidé do konce března vybírat nejzajímavější dřevostavby postavené po roce 2000.
Lesy ČR spustily anketu, ve které mohou lidé do konce března vybírat nejzajímavější dřevostavby postavené po roce 2000.
Lesy ČR představily strategii do roku 2029, jejímž hlavním cílem je pěstování druhově rozmanitých a odolných lesů, které lépe zvládnou dopady klimatických změn.
Mezinárodní výzkumný tým vedený vědci Botanického ústavu AV ČR učinil průlom v poznání české flóry.
Česká krajina čelí řadě problémů, které snižují její schopnost zadržovat vodu, udržovat biodiverzitu a odolávat erozi. Ministerstvo životního prostředí proto připravuje strategický dokument Politika krajiny.
Rostlinou roku 2025 se v Česku byl prohlášen starček úzkolistý, invazní druh původem z jižní Afriky, který ohrožuje přírodu.
Na vodní nádrži Želivka, největší české zásobárně pitné vody, probíhá ochrana bolena dravého, jehož populace zde představuje nejpočetněji se rozmnožující hejno v ČR.
Od 1. ledna 2025 se Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví přejmenoval na Výzkumný ústav pro krajinu, v. v. i. Změna názvu má lépe vystihovat současný rozsah činností ústavu.
V listopadu se v okolí Prahy podařilo vysadit sto vzácných konikleců otevřených, květin známých svými jemnými modrofialovými květy.
Kvalita životního prostředí v České republice se dlouhodobě zlepšuje díky významným investicím do ochrany přírody. Přesto krajina čelí hrozbám, které přináší změna klimatu.
Čeští vědci objevili, jak se některé vytrvalé luční rostliny ve střední Evropě přizpůsobují teplejším zimám posledních let. Čeští vědci objevili, jak se některé vytrvalé luční rostliny ve střední Evropě přizpůsobují teplejším zimám posledních let.