Růst emisí metanu v Evropě ohrožuje zdraví a životní prostředí
Evropská agentura pro životní prostředí (EEA) zveřejnila zprávu, která upozorňuje na nutnost účinnějších opatření pro kontrolu emisí metanu v Evropě i na globální úrovni.
Evropská agentura pro životní prostředí (EEA) zveřejnila zprávu, která upozorňuje na nutnost účinnějších opatření pro kontrolu emisí metanu v Evropě i na globální úrovni.
Nově objevená jednobuněčná jasně modrozelená mořská sinice může hrát podle biologů jednu z klíčových rolí v boji s klimatickou krizí. Dokáže totiž pojmout enormní množství oxidu uhličitého.
Stromy, keře, květiny a další zeleň postupně ztrácí schopnost pohlcovat oxid uhličitý. V roce 2008 absorpce dosáhla svého maxima a od té doby neustále klesá.
Evropská unie zatím nedosahuje svých klimatických a environmentálních cílů pro rok 2030. Podle nové zprávy Evropské agentury pro životní prostředí (EEA) je nutné razantněji podpořit oběhové hospodářství, chránit biodiverzitu a snížit spotřební stopu.
Tání ledovců, způsobené změnou klimatu, zvýšilo hladinu moří o téměř 2 centimetry, přičemž Alpy jsou největším bodem tání.
Klimatické změny způsobují pokles rychlosti větru v Evropě, což by mohlo mít dopad na výrobu energie z obnovitelných zdrojů.
Pokud se neomezí emise, do konce století by mohlo v Evropě přibýt přes 2,3 milionu úmrtí souvisejících s teplotami, uvádí nová studie.
Hladiny moří a oceánů se za posledních přibližně dvacet let zvedly o téměř dva centimetry. Za alarmující výsledky mohou extrémně rychle tající ledovce.
Tisíce stromů, keřů, zeleninových políček a vodních nádrží. Tak vypadá nejbližší okolí hlavního města afrického státu Burkina Faso. Hlavním cílem zeleného pásu kolem celého města je ochladit ho od extrémně vysokých teplot.
Evropský námořní sektor udělal pokrok v oblasti udržitelnosti, ale aby splnil klimatické a environmentální cíle EU, bude muset zvýšit své úsilí v následujících letech.