Češi mění názor na Ukrajinu. Dejte Rusům území za rychlý mír, myslí si většina
Militantní nálady a řinčení zbraněmi, už v Česku nevládnou. Většina lidí preferuje rychlý mír, i když bude stát Ukrajinu východní území.
Militantní nálady a řinčení zbraněmi, už v Česku nevládnou. Většina lidí preferuje rychlý mír, i když bude stát Ukrajinu východní území.
Válka na Ukrajině stále ještě nemá řešení, přestože už podle původních slibů Donalda Trumpa mělo dojít k jejímu ukončení. Znepřátelené strany však nemohou najít společnou řeč.
Volodymyr Zelenskyj chce pozvánku do NATO už příští týden. Stačí mu i to, že by nebyla pro celou Ukrajinu.
Ukrajinský prezident v Maďarsku zdůraznil že jeho země nebude dělat žádné ústupky Rusku. Míru podle něho lze docílit jen silou.
Konec války na Ukrajině začíná být čím dál skloňovanějším pojmem. Pravděpodobně ale nebude znamenat zachování územní celistvosti Ukrajiny.
Rusové postupují dál do ukrajinského vnitrozemí a hlásí dobytí strategicky důležitého Vuhledaru. V Kyjevě se už mluví o jednáních, které by však znamenala územní ztráty.
Nečekané změny postojů ukazují politici, kteří se dnes vyjádřili k ukrajinské válce. Turecko podporuje územní celistvost napadené země, kdežto Západ nabádá k ústupkům ve prospěch Ruska.
Petr Pavel poukázal na Německo, které po druhé světové válce do NATO tak nevstupovalo jako celistvý stát. Stejně tak bude možné přijmout Ukrajinu.
Třetina Ukrajinců by výměnou za rychlý konec války přenechala dobytá území Rusům. Více než polovina to však striktně odmítá.
Rusko by se mělo zúčastnit dalšího mírového summitu. Kreml totiž už předtím poznačil jakákoliv jednání bez své účasti za směšná.