Orlen zvýší těžbu plynu a postaví větrné farmy
Plány polské energetické společnosti Orlen jdou ruku v ruce s přechodem na zelenou energii. Uhlí se koncern snaží nahradit jinými zdroji.
Plány polské energetické společnosti Orlen jdou ruku v ruce s přechodem na zelenou energii. Uhlí se koncern snaží nahradit jinými zdroji.
Zvýšené využívání větrných turbín v pobřežních oblastech je zásadní pro dosažení klimatických a energetických cílů Evropy.
Čína a USA jsou největšími producenty klimatického znečištění na světě. Zatímco USA pod vedením Donalda Trumpa, který klimatickou změnu označil za podvod, omezují klimatickou diplomacii.
Tým českých a švédských vědců dosáhl významného pokroku ve vývoji ekologických solárních článků.
Česká vláda schválila nový plán, který má do roku 2030 výrazně zvýšit využívání obnovitelných zdrojů a postupně ukončit spalování uhlí. Podíl zelené energie má vzrůst z 18 % na 30 %, přičemž uhlí skončí nejpozději v roce 2033.
Sněmovna schválila změny v podpoře obnovitelných zdrojů, které by měly začít platit od příštího roku. Stát na tuto oblast vyčlení stejně jako letos 8,5 miliardy korun.
Švédsko bojuje s nárůstem poptávky po elektřině, ale také s odporem k dalším větrným elektrárnám. Otázka je, kde chce energii brát, aby nedošlo k návratu například i k fosilním palivům.
Ministerstvo životního prostředí (MŽP) podpořilo rozvoj komunitní energetiky, která umožňuje občanům a obcím společně vyrábět a sdílet obnovitelnou energii.
Emise skleníkových plynů v Evropské unii klesly v loňském roce o osm procent, což znamená důležitý krok směrem k dosažení klimatické neutrality.
Ministři financí a průmyslu představili návrh, který by měl v příštím roce omezit podporu obnovitelných zdrojů na 8,5 miliardy korun.