Schodek státního rozpočtu se snižuje. Podíl na tom ale mají rostoucí daně
Česká republika během ledna hospodařila se schodkem 11 miliard korun. Ještě před pár lety však bylo zvykem, že za první měsíc roku vykazoval rozpočet přebytek.
Česká republika během ledna hospodařila se schodkem 11 miliard korun. Ještě před pár lety však bylo zvykem, že za první měsíc roku vykazoval rozpočet přebytek.
ODS pomalu oznamuje své lídry v jednotlivých krajích. Premiér Petr Fiala povede stranu na jihu Moravy, kde se postaví místopředsedkyni ANO Aleně Schillerové.
Výhradně z osobních a rodinných důvodů končí Igor Stříž ve funkci nejvyššího státního zástupce. Jako o nástupkyni se mluví o Lence Bradáčové.
Schodek rozpočtu pro skončený rok je nižší než se čekalo po zářijových povodních. Je však vyšší než bylo odhlasováno v roce 2023.
Podepíše prezident Pavel rozpočet nebo využije práva veta? Dnešek by měl dát odpověď na tuto otázku.
V době ekonomické stability by měl státní rozpočet vypadat úplně jinak, zní z opozičních řad. K nim se přidává i Nejvyšší kontrolní úřad, jemuž se návrh vlády rovněž nelíbí.
Fialova zmínka o platech jako v Německu budí stále bouřlivé reakce. Vládní politici se svého šéfa zastávají, naopak opozice i ekonomové upozorňují na nesmyslnost tvrzení.
Ze 60 na 70 miliard už stoupají škody, které napáchala v polovině září velká voda. Peníze na škody dá stát i pojišťovny, menší částí přispěje i Evropská unie.
Rozpočet možná dozná velkých změn. Poslanci chtějí více peněz pro školství, bytové, vodní či lesní hospodářství a jsou ochotni sáhnout i do rezerv.
Záplavy, které v září zasáhly Jesenicko a okolí, napáchaly škody přesahující 60 miliard korun. Ministr financí Zbyněk Stanjura varuje, že tato částka není konečná.