Věstonická venuše není vyrobená z kostí mamuta
Soška slavné Věstonické venuše není vyrobena z kostí mamuta, jak se dlouho předpokládalo.
Soška slavné Věstonické venuše není vyrobena z kostí mamuta, jak se dlouho předpokládalo.
Nová studie odhaluje, že šestitunový oltářní kámen v centru Stonehenge pochází ze Skotska, a ne z Walesu, jak se dosud předpokládalo. Tento objev otevírá nové otázky ohledně dopravy a koordinace ve starověké Británii.
Panamský průplav, monumentální stavba spojující Atlantik a Pacifik, byl slavnostně otevřen 15. srpna 1914 průjezdem americké lodi Ancon.
Na pilířích naleziště Göbekli Tepe v Turecku byly nalezeny symboly, které by mohly být nejstarším lunisolárním kalendářem na světě.
V Pompejích byly nalezeny ostatky muže a ženy, kteří zahynuli během katastrofického výbuchu Vesuvu. Jejich kostry byly objeveny v někdejší ložnici, kde se ukryli před erupcí.
Švédské úřady zakázaly vyzvedávání cenných lahví šampaňského a minerální vody z vraku, který objevili potápěči. Vrak z 19. století, ležící u jižního pobřeží Švédska, je nyní považován za historický relikt.
Muž na laně. Mistrovský kousek provazochodce Petita připomněl i film, nyní slaví akt 50 let.
Některé dříve populární emotikony mizí v propadlišti dějin. Co stojí za jejich úpadkem?
Pražský hrad nyní odhaluje svá tajemství díky nové mobilní aplikaci „Pražský hrad archeologický“, která zpřístupňuje pět nejdůležitějších archeologických areálů, běžně veřejnosti nepřístupných.
Pouhých 150 dní zbývá do konce roku 2024.