Evropa se vaří. Rok 2024 byl nejteplejší v historii
Loňský rok přepsal klimatické dějiny Evropy. Rok 2024 byl nejteplejším od začátku měření a přinesl extrémy, které zasáhly téměř každý kout kontinentu.
Loňský rok přepsal klimatické dějiny Evropy. Rok 2024 byl nejteplejším od začátku měření a přinesl extrémy, které zasáhly téměř každý kout kontinentu.
Nová zpráva Světové meteorologické organizace přináší alarmující zjištění – klimatické změny se zrychlují a některé jejich důsledky budou nevratné po celá staletí.
Beryl, Helene, Milton a John, pojmenování pro hurikány, byla vyřazená kvůli ničivým následkům sezóny 2024. Nahrazují je nová jména. Včasné varování však zachránilo tisíce životů.
Očekává se, že klimatický jev La Niña, který začal v prosinci 2024, bude mít krátkodobý charakter, uvádí nejnovější zpráva Světové meteorologické organizace (WMO).
UNESCO a Světová meteorologická organizace (WMO) vyhlásily rok 2025 Mezinárodním rokem ochrany ledovců, aby upozornily na rychlý úbytek těchto neocenitelných zdrojů vody, které zásobují více než dvě miliardy lidí.
Světová meteorologická organizace (WMO) předpovídá, že rok 2024 bude prohlášen za nejteplejší rok v historii, což uzavírá desetiletí nevídaného oteplování způsobeného lidskou činností.
Nejnovější zpráva WMO naznačuje, že La Niña by měla nastat v následujících měsících, ale její dopad na klima bude omezený.
Podle nové zprávy Světové meteorologické organizace (WMO) byl rok 2023 nejsušší v historii pro globální řeky za posledních 33 let, což signalizuje zásadní změny v dostupnosti vody.
Podle expertů se koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře za poslední dvě desetiletí zvýšily o více než 10 procent.
Klimatické změny zvyšují riziko požárů a znečištění ovzduší, což negativně ovlivňuje lidské zdraví, ekosystémy a zemědělství, uvádí nová zpráva Světové meteorologické organizace (WMO).