Francouzská EDF se Dukovan vzdát nehodlá. Proti tendru se brání soudně
Vláda se chystá s korejskou společností podepsat finální dohodu o dostavbě Dukovan. Francouzský podnik EDF však do celé věci vstupuje soudně.
Vláda se chystá s korejskou společností podepsat finální dohodu o dostavbě Dukovan. Francouzský podnik EDF však do celé věci vstupuje soudně.
Westinghouse stáhl své námitky k tendru na výstavbu nových jaderných bloků v Dukovanech, což znamená, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zastaví správní řízení.
Korejské společnosti KHNP a KEPCO se dohodly s americkým Westinghousem na urovnání sporů o duševní vlastnictví jaderných technologií.
První vypadl ruský Rosatom, pak americký Westinghouse a nakonec i francouzská společnost EDF. Ta se nakonec proti tendru na dostavbu Dukovan i Temelína odvolává.
Výběrové řízení na výstavbu dvou jaderných reaktorů v Dukovanech bylo podle ÚOHS vedeno správně. Společnosti EDF a Westinghouse, které tendr napadly, mají možnost se proti rozhodnutí odvolat.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže na základě stížností od francouzské EDF a amerického Westinghouse pozastavil uzavření smlouvy v tendru na výstavbu nového jaderného zdroje.
Tendr na výstavbu nových jaderných bloků v Dukovanech čelí námitkám ze strany dvou významných firem. K Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se po americkém Westinghouse připojila i francouzská společnost EDF.
Americká firma Westinghouse Electric Company podala stížnost k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) proti výběru korejské společnosti KHNP jako preferovaného dodavatele pro výstavbu nových jaderných reaktorů v Dukovanech.
Největší veřejná zakázka v české historii má vítěze. Jaderné bloky v Dukovanech a pravděpodobně i v Temelíně postaví korejská společnost KHNP.
Hned čtyři jaderné reaktory se budou stavět v České republice. To už se ale netýká americké společnosti Westinghouse, která se ze soutěže sama diskvalifikovala.