Mezinárodní soud tvrdými tresty udělal tečku za náboženskými nepokoji v Africe
Dva vůdci rebelující křesťanských jednotek ze Středoafrické republiky si ve vězení posedí. Tam je kvůli válečným zločinům poslal Mezinárodní trestní soud v Haagu.
Dva vůdci rebelující křesťanských jednotek ze Středoafrické republiky si ve vězení posedí. Tam je kvůli válečným zločinům poslal Mezinárodní trestní soud v Haagu.
Tresty od 13 do 20 let vynesl pražský městský soud v případě brutální vraždy starosty obce Myslinka na severním Plzeňsku. Hlavou celé akce byla starostova exmanželka, která svou vinu popírá.
Vrah čtyř studentů v Idahu dostal za každou oběť doživotní trest. Proč mladé lidi zavraždil, se dodnes nepodařilo zjistit.
Dívka, kterou jsou dnes čtyři roky a která byla od útlého dětství vystavována sexuálním útokům svého otce, trpí psychickými problémy. Pachatel u soudu však lítost neprojevil.
Itálie se chystá na kontroverzní krok propuštění deseti procent vězňů. Chce tak ulevit přeplněným žalářům.
Opozice tvrdí, že se prezident Erdogan zbavil svého největšího protivníka. Faktem je, že turecký soud poslal starostu Istanbulu skoro na dva roky do vězení.
Dva Britové dostali za uříznutí 200 let starého ikonického stromu Sycamore Gap a poničení historického Hadrianova valu každý čtyři roky za mřížemi. V Česku máme mnohem starší památné stromy. Trestem za jejich poničení je až šest let ve vězení.
Případ Dominika Feriho ještě nekončí. Státní zastupitelství dále pracuje na znásilnění další 17leté dívky.
Homosexualita je v řadě zemích stále velkým tabu. Existují i takové, kde se i v dnešní době trestá vztah s partnerem stejného pohlavím dokonce smrtí.
Ukrajinský soud odsoudil slavného hokejového brankáře Vladislava Treťjaka k dlouholetému vězení. Není však pravděpodobné, že by se on a 11 dalších odsouzených, podívalo za mříže.