Čeští vědci přináší revoluční diagnostiku plísňových infekcí
Kožní plísňové infekce, jako jsou mykózy nohou nebo nehtů, by mohly být brzy odhalovány rychleji a přesněji díky průlomovému výzkumu českých vědců.
Kožní plísňové infekce, jako jsou mykózy nohou nebo nehtů, by mohly být brzy odhalovány rychleji a přesněji díky průlomovému výzkumu českých vědců.
Výzkum českých vědců z Akademie věd přináší nové poznatky o evoluci a šíření myší domácích v Evropě, které mohou pomoci pochopit i historické migrace lidí.
Bakterie odolné vůči antibiotikům představují stále větší problém při léčbě nemocí, jako je tuberkulóza nebo zápal plic.
Český tým vědců postavil v jižní Etiopii špičkovou seismickou síť, která zpřesňuje sledování zemětřesení.
Žlutý sypký prášek vyvinutý na Kalifornské univerzitě by mohl být revolučním nástrojem v boji s klimatickou krizí. Dokáže totiž vysávat z okolního prostředí oxid uhličitý.
Důležitý objev mají na kontě odborníci z Ústavu experimentální botaniky Akademie věd a Univerzity Palackého v Olomouci.
Před 165 lety, 24. listopadu 1859, byla publikována kniha, která navždy změnila pohled na vývoj života na Zemi.
V loňském roce bylo v Česku na výzkum a vývoj vynaloženo rekordních 139,7 miliardy korun, což znamená meziroční růst o 4,8 procenta.
Výzkumy, na kterých se podíleli čeští vědci, prokázaly posuny rostlinných druhů na západ a pokles rozmanitosti bobovitých rostlin, což může mít vážné ekologické důsledky.
Odborníci se chystají zahájit experimenty s hnojením Tichého oceánu železem, aby zvýšili absorpci oxidu uhličitého.