Nové důkazy potvrzují vulkanickou aktivitu na odvrácené straně Měsíce
Nový výzkum potvrzuje, že na odvrácené straně Měsíce probíhaly erupce sopek před miliardami let.
Nový výzkum potvrzuje, že na odvrácené straně Měsíce probíhaly erupce sopek před miliardami let.
Želvušky, mikroskopické organismy žijící na arktických ledovcích, hrají klíčovou roli v tamních ekosystémech.
Výzkum ve Velké Británii ukazuje, že terapie s využitím digitálních avatarů může pomoci pacientům s psychózou omezit sluchové halucinace.
Dnes se slaví Mezinárodní den vědy pro mír a rozvoj.
To, že není zdravé jíst přebytečné množství cukrů, je všem jasné. Vědci nyní přichází s teorií, která říká, že cukr by neměly konzumovat nejen malé děti, ale snížit jeho konzumaci by měly i těhotné ženy ihned po početí.
Rychlý a slabý puls, popelavá pleť, studená kůže a mramorové končetiny – to jsou jen některé z příznaků takzvaného kardiogenního šoku. Týká se pěti až osmi procent asi ze 20 tisíc Čechů, kteří ročně dostanou srdeční infarkt.
Stárnutí není nejspíš dlouhodobý a plynulý proces tak, jak jsme se doposud domnívali. Podle vědců lidé nejvíce zestárnou ve dvou věkových fázích, a to kolem čtyřicítky a šedesátin. Lze tedy zestárnout za jednu noc, jak si mnozí myslí?
V loňském roce bylo v Česku na výzkum a vývoj vynaloženo rekordních 139,7 miliardy korun, což znamená meziroční růst o 4,8 procenta.
Výzkum českých vědců z Akademie věd přináší nové poznatky o evoluci a šíření myší domácích v Evropě, které mohou pomoci pochopit i historické migrace lidí.
Tým vědců z Yaleovy univerzity vyvinul inovativního robota. Při jeho konstruování se nechal inspirovat vlastností ještěrů, kteří dokáží v případě nebezpečí odhodit část ocasu a zachránit si tak svůj život.