Příměří na Ukrajině? Zatím je k němu nakročeno více než kdykoliv předtím
Blíží se skutečně uzavření příměří na Ukrajině? jakou bude mít podobu a kdo o něm bude rozhodovat? Odpovědi na tyto otázky by mohl přinést už příští týden.
Blíží se skutečně uzavření příměří na Ukrajině? jakou bude mít podobu a kdo o něm bude rozhodovat? Odpovědi na tyto otázky by mohl přinést už příští týden.
Rusové postoupili až ke strategicky důležitému městu Pokrovsk. Ve hře je ale vánoční příměří a výměna zajatců.
Ukrajina podle italské agentury vyčísluje, kolik bude na příští rok potřebovat od západu na válku s Ruskem. Částka je třikrát vyšší než o jaké se naposledy mluvilo.
Česká republika by mohla vystoupit ze spolku zemí, které nepodléhají jurisdikci Mezinárodního trestního soudu. Učinit by tak mohla na protest proti zatykači na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua.
V listopadu mluvil Olaf Scholz s Vladimirem Putinem, nyní přijel do Kyjeva. S sebou přivezl slib další vojenské pomoci Ukrajině.
I země, které uznávají jurisdikci Mezinárodního trestního soudu v Haagu se nechystají zatknout izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. Opakuje se stejný případ jako s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.
Ukrajinci ztrácí území v Kurské oblasti v Rusku. Jimi kontrolovaná oblast se už smrskla o 40 procent.
Mezinárodní zatykač rezonuje i v českých politických kruzích. Mezi vládní koalicí převládlo zděšení, opozice se k celé věci staví rezervovaně.
Ruský prezident Vladimir Putin ujistil západ, že jeho země bude mít vždy odpověď na jakýkoliv krok. Mluvil také o tom, že válka na Ukrajině přerůstá v globální konflikt.
Ukrajinci s největší pravděpodobností využili povolení amerického prezidenta Joea Bidena k útoku americkými zbraněmi na ruské území. Kreml k události zatím mlčí-