Hybridní masová rýže z laboratoře může zachránit hladovějící lidstvo
Je růžová, obsahuje hovězí a také po něm voní, mnohem výživnější, než běžná rýže, a navíc prý i dobře chutná. Tak popsali novinku jihokorejští vědci, kteří ji vyvinuli.
Je růžová, obsahuje hovězí a také po něm voní, mnohem výživnější, než běžná rýže, a navíc prý i dobře chutná. Tak popsali novinku jihokorejští vědci, kteří ji vyvinuli.
Můžou se lidé spolehnout při předpovídání počasí na zvířata? Obvykle ne. Třeba svišť Phil, který v Punxatawney každoročně na Hromnice předpovídá, kdy přijde jaro, má jen 40procentní úspěšnost.
Mnoho kvetoucích rostlin se naučilo samoopylovat. Reagují tak na úbytek hmyzích opylovačů. Problém tím můžou způsobit hmyzu, kterému evolučně vyvinuté rostliny nedávají dostatek potravy.
Nedávná americká vědecká studie DNA podmořského světa ukázala, že velké množství nalezených mořských jedinečných hlubinných hub by mohlo být prospěšných ve farmaceutickém průmyslu při výrobě léčiv.
V oblasti Sirius Passet v severním Grónsku našel tým odborníků doposud nepopsaný druh vyhynulého červa z první periody prvohor. Vrcholový predátor, který se proháněl mořem před 500 miliony lety, stál pravděpodobně na vrcholu potravního řetězce své doby.
Letecká společnost Firefly se sídlem v britském hrabství Gloucestershire vytvořila nový druh biologického paliva. Je z lidských exkrementů a v budoucnu by mohlo nahradit i organické letecké palivo SAF.
HDL cholesterol je někdy označovaný za ten dobrý, teď se ale ukázalo, že má i negativní dopady na lidské zdraví.
Před 27 lety odstartovala z amerického Cape Canaveral mise, která přinesla výrazný posun ve zkoumání rudé planety.
Americký vědecký tým složený z odborníků z univerzit Vermont a Tufts vyrobil z lidských buněk živé miniroboty, kteří by mohli podle lékařů do budoucna léčit poškozené tkáně pacientů.
Důvěra Američanů ve vědu klesá. Jen 57 procent si myslí, že má věda většinově pozitivní dopad na lidstvo.