Vláda vyčlenila peníze na ukrajinskou munici. Fiala prozradil konečnou částku
První část munice z české iniciativy je už na Ukrajině. Česká republika do celého podniku investuje zatím 865 milionu korun.
První část munice z české iniciativy je už na Ukrajině. Česká republika do celého podniku investuje zatím 865 milionu korun.
Představitelé dvou největších mocností světa, tedy USA a Ruska, spolu mluvili poprvé od loňského března. Tématem byly zejména americké zbraně na Ukrajině.
Do března nyní platí dočasná ochrana ukrajinských uprchlíků. Schválení lex Ukrajina znamenalo další bitvu mezi vládní koalicí a opozicí.
Další ruští pohlaváři by se měli zpovídat před Mezinárodním trestním soudem. Ten vydal zatykač na Sergeje Šojgua a Valerije Gerasimova.
Ukrajina bude moci používat rakety delšího doletu na ruském území, uvedl Pentagon. Zle už ale je kvůli útokům na krymský Sevastopol, kde Kyjev použil americké zbraně.
O tom, kdo může za válku na Ukrajině, má britský pravicový předák Nigel Farage jasno. A Rusko to podle něho není.
Ruský majitel podniku Kovosvit nevyplácí mzdy už ani pracovníkům managementu. Ti se proti chystají podat výpovědi.
Na mezinárodní scéně česká iniciativa na nákup dělostřelecké munice zarezonovala tak, že se do ní zapojilo dalších 18 zemí, naposledy Island. První dodávku střeliva z této akce bude mít Ukrajina do konce tohoto měsíce.
O vzájemné hlubší spolupráci obou zemí, ale také o válce na Ukrajině by chtěl Petr Pavel jednat se svým argentinským protějškem Javierem Mileiem. Ten do Prahy dorazí na začátku příštího týdne.
Vladimir Putin je v Severní Koreji. Hlavním tématem jeho návštěvy je utužení vztahů mezi Ruskem a KLDR.