Mírová jednání o Gaze se komplikují. Izrael naráží na neochotu Hamásu
Izrael na jednání v Kataru a Egyptě své zástupce pošle. Ovšem možná nebude mít s kým jednat, protože Hamás chce rozhovory bojkotovat.
Izrael na jednání v Kataru a Egyptě své zástupce pošle. Ovšem možná nebude mít s kým jednat, protože Hamás chce rozhovory bojkotovat.
Američané jsou rozhodnutí, v případě íránského útoku, bránit Izrael. Do blízkovýchodních oblastí přesouvají další vojenské síly.
Už příští týden by se měly obnovit přerušená mírová jednání mezi Izraelem a Hamásem. Palestinská organizace však na výzvy k zasednutí k jednacímu stolu, nereagovala.
Poté, co se v červenci začali vracet obyvatelé do města Chán Júnis v Pásmu Gazy, musí zase pryč. Izraelská armáda se připravuje na tvrdý úder.
Místo po zavražděném Ismáílu Haníjovi v čele Hamásu dlouho prázdné nezůstalo. Nový lídr je známý svým striktním postojem vůči Izraeli.
Americká armáda vyšle další stíhačky a válečné lodě na Blízký východ a ponechá v regionu letadlovou loď. Tento krok má posílit vojenskou přítomnost USA kvůli hrozbám ze strany Íránu a jeho spojenců, Hamásu a Hizballáhu.
Ve čtvrtek se v Teheránu koná masivní smuteční obřad za Ismáíla Haníju, šéfa Hamásu, který byl ve středu zabit při útoku přisuzovaném Izraeli.
Lídr palestinského hnutí Hamás, Ismáíl Haníja, byl údajně zabit v Teheránu, oznámil Hamás. Podle íránských Revolučních gard se stal terčem atentátu, přičemž s ním zahynul i jeho osobní strážce.
Izraelská média mluví o tom, že případný utok na Libanon má v rukách premiér Benjamin Netanjahu. Zejména Írán před takovým krokem varuje.
Benjamin Netanjahu se v Kongresu dočkal vřelého přijetí od republikánů. V ulicích to však vřelo zcela jinou náladou.