Velká Británie ukončila provoz poslední uhelné elektrárny. Je čas na slunce a vítr
Velká Británie se tento týden zbavila i poslední uhelné elektrárny. Tento krok navazuje na mnohem větší využívání obnovitelných zdrojů.
Velká Británie se tento týden zbavila i poslední uhelné elektrárny. Tento krok navazuje na mnohem větší využívání obnovitelných zdrojů.
Velká Británie dnes naposledy vyrobí elektřinu ve své poslední uhelné elektrárně. Země jako průkopník s výrobou energie touto cestou začala a jako první evropský stát s ní také nadobro skončí.
Až do roku 2027 platí pro uhelnou elektrárnu ve Chvaleticích výjimka ohledně vypouštěných emisí. Ta se nyní nelíbí ekologickým aktivistům.
U Mostu vyroste jedna z největších spaloven v České republice. Její výstavba je jedním z kroků k budoucnosti výroby elektřiny a tepla.
Soumrak nad uhelnými elektrárnami v České republice pokračuje. V Dětmarovicích zbývá tomuto způsobu výroby elektřiny maximálně několik let.
Během následujících dvaceti lety by malé modulární reaktory mohly plnohodnotně nahradit uhelné elektrárny. První z nich bude uveden do provozu v příští desetiletce v Temelíně.
Česká premiér Petr Fiala podepsal závazek o zavírání uhelných elektráren, stejně jako americký vyslanec pro klima John Kerry. Ten však na klimatický summit zvolil ekologicky naprosto nevhodný způsob dopravy, soukromý tryskáč.
Uhelné elektrárny možná budou následovat osud těch jaderných a v Německu zcela zaniknou. Ministerstvo rozhodnutí stále odkládá.
Čína rozhodně nemá v plánu zastavit provoz uhelných elektráren, jak se nyní děje v Evropě. Naopak bude otevírat další.