Británie dovezla tisíce Afghánců. Ti se měli stát terčem pomsty Tálibánu
Britské ministerstvo obrany přiznalo chybu při úniku dat, který ohrozil tisíce Afghánců. Ti nyní žijí ve Spojeném království.
Britské ministerstvo obrany přiznalo chybu při úniku dat, který ohrozil tisíce Afghánců. Ti nyní žijí ve Spojeném království.
Dne hlavní představitelé Tálibánu jsou už na seznamu osob, které chce Mezinárodní trestní soud pohnat k zodpovědnosti. Zejména kvůli porušování práv žen.
Vztahy Ruska a Afghánistánu se dostaly na další úroveň. Moskva uznala, jako první stát, tamní vlád Tálibánu.
Tálibán už Rusko nepovažuje za teroristické hnutí. Rozhodnutí tamního soudu jde ruku v ruce se snahami Moskvy o větší vliv ve středoasijském regionu.
Afghánské hlavní město zažilo další útok sebevražedného atentátníka. Spekuluje se o možnosti, že za těmito událostmi stojí Islámský stát.
Pákistán po včerejším útoku na severozápadě země, kdy ozbrojenci zabili přes 40 šíitských muslimů, zažívá velké protesty. V oblasti operují skupiny jako Islámský stát nebo Tálibán.
Počet případů dětské obrny v Afghánistánu stoupá. Vládní hnutí Tálibán naopak přikročilo k zákazu očkování.
Po dlouhých vyjednáváních se Německo zbavilo 28 afghánských migrantů, kteří na území spolkové země páchali trestnou činnost. Ti dnes ráno odletěli do Kábulu.
Tálibán uplatňuje právo šaría do důsledku. Mluví o tom soubor nových nařízení, které vydalo takzvané afghánské ministerstvo morálky.
Přestože uchopení moci Tálibánem vehnalo Afghánistán do mezinárodní izolace, vedení země tříleté výročí od oné události slavilo. To vše na pozadí porušování lidských práv a hrozícího hladomoru.