Tisíce odpůrců vlády se střetlo s policií. Gruzie viní EU z podněcování nepokojů
Gruzínské hlavní město Tbilisi zažívá neklidné dny. Proevropským nespokojencům se nelíbí ukončení rozhovorů o vstupu země do EU.
Gruzínské hlavní město Tbilisi zažívá neklidné dny. Proevropským nespokojencům se nelíbí ukončení rozhovorů o vstupu země do EU.
Protesty proti výsledků gruzínských voleb nekončí. Jejich organizátoři dokonce nasadili těžkou váhu, švédskou aktivistku Gretu Thunberg.
Gruzie se musí smířit s tím, že se jí dveře do Evropy uzavírají. Zastánci probruselského kurzu budou chtít tento trend zvrátit při volbách na konci měsíce.
Transgender influencerka Kesaria Abramidze byla ubodaná ve svém bytě v Tbilisi. Přestože policie zatkla jejího známého, objevují se hlasy, že brutální čin souvisí s novým zákonem namířeným proti komunitě LGBTQ+.
Za protestující Gruzínce se postavili i američtí politici, kteří začali vůči vládním politikům zavádět sankce. Důvodem je zákon o zahraničním vlivu, který však platí i v Americe.
Přestože gruzínská prezidentka zákon o zahraničním vlivu vetovala, platit bude pravděpodobně stejně. Vládní strana Gruzínský sen se chystá na přehlasování tohoto veta.
Gruzínská vláda utahuje šrouby. Proti schválenému zákonu o zahraničním vlivu však protestují tisíce lidí, kteří se dokonce chtěli dostat do budovy parlamentu v Tbilisi.
Gruzínským hlavním městem zmítají nepokoje. Tamní parlament totiž schválil kontroverzní zákon o zahraničním vlivu.
Gruzínské hlavní město se proměnilo v bojiště. Demonstranti protestují proti vládě.
Rusko jako vzor se Gruzíncům nelíbí. Vyšli protestovat proti zákonu, jehož prakticky stejnou podobu Moskva otočila proti opozici.