Krvavá lázeň zasáhla i Rakousko. Syřan ubodal v Korutansku 14letého chlapce
Další případ vraždícího přistěhovalce z muslimských zemí, konkrétně se Sýrie, eviduje od dnešního odpoledne rakouské Korutansko. Obětí je teprve 14letý chlapec.
Další případ vraždícího přistěhovalce z muslimských zemí, konkrétně se Sýrie, eviduje od dnešního odpoledne rakouské Korutansko. Obětí je teprve 14letý chlapec.
Podle zprávy Výboru na ochranu novinářů (CPJ) bylo v roce 2024 po celém světě zabito nejméně 124 novinářů. Nejvíce obětí si vyžádal konflikt v Gaze.
I poté, co skončila vláda Ruskem podporovaného prezidenta Bašára Asada, nekončí v Sýrii velký vliv Moskvy. Tamní vláda umožnila ruské armádě zůstat v zemi.
Mladého muže ze Sýrie už zadržela nizozemská policie. Klade mu za vinu brutální smrt 11leté dívky.
Směřuje Sýrie k demokracii západního typu nebo pouze vyměnila jednoho diktátora za druhého? Vůdce povstání Ahmad Šara se stal novým prezidentem země.
Útok v německém Kielu, kdy napadený jen o vlásek unikl smrti, má na svědomí 29letý Syřan. Řada Němců však migraci a začleňování přistěhovalců do společnosti stále podporuje, jak ukazují sobotní demonstrace.
Bývalý syrský vůdce Bašár Asad se dostal ve Francii na černou listinu. Tamní vyšetřovatelé na něho vydali už druhý zatykač.
Pokud se Sýrie bude ubírat demokratickou cestou, Evropská unie začne rušit sankce. Pokud však nastolí radikální islamismus, šrouby se utáhnou.
Panuje hrozba, že by se vlády v Sýrii mohl chtít chopit Islámský stát. Podle šéfa americké obrany je proto nutné, aby síly USA v blízkovýchodním státě zatím zůstaly.
Na severu Sýrie se stále bojuje. Bezmála deset let se tam angažuje i Turecko, které tvrdí, že tamní kurdské síly jsou napojené na Islámský stát.