Súdánská armáda přebírá prezidentský palác. Vzbouřenci se dávají na ústup
Situace v Súdánu se znovu mění. Armáda se chystá na převzetí prezidentského paláce, který dosud ovládaly vzbouřenecké Jednotky rychlé podpory.
Situace v Súdánu se znovu mění. Armáda se chystá na převzetí prezidentského paláce, který dosud ovládaly vzbouřenecké Jednotky rychlé podpory.
Kam s Palestinci? To nyní řeší Spojené státy a Izrael, které už o jejich přesídlení jednali s africkými státy.
Súdánští vzbouřenci se při boji proti armádě prý dopouštěli sexuálního násilí i na těch nejmenších dětech. Případem se zabývají lidskoprávní organizace.
Válka v Súdánu do svého konce zatím nespěje. Polovojenské jednotky rychlé podpory se stáhly na jih země a terčem jejich útoků je civilní obyvatelstvo.
Ani jedna ze znepřátelených stran se k dronovému útoku na nemocnici nepřiznala. Na místě jsou desítky mrtvých.
Válka v Súdánu, která už stála život desítky tisíc lidí, se podle Spojených států odehrává v režii Ruska. Tomu jde především o těžbu zlata v oblasti.
Humanitární katastrofa v Súdánu nekončí. Lidskoprávní organizace proto vyzývají k okamžité ukončení obléhání a ostřelování města al-Fašír.
OSN varuje před rostoucí humanitární krizí, která v roce 2025 ohrozí životy 305 milionů lidí. Klimatické změny, dlouhotrvající konflikty a porušování mezinárodního humanitárního práva ztěžují poskytování pomoci. OSN vyzývá svět k větší solidaritě a podpoř
Súdánská armáda znovu dobývá hlavní město Chartúm. To dosud ovládaly povstalecké Jednotky rychlé podpory.
OSN by chtěla řešit situaci v Súdánů. Rok a půl občanské války dostaly zemi do stavu humanitární katastrofy a páchání válečných zločinů.