Severokorejci jedou domů. Soul chce zlepšit vztahy s Pchjongjangem
Jihokorejské úřady vyhověly žádostem šesti Severokorejců o jejich návrat do vlasti. Muže zadržela policie poté, co vpluli do jihokorejských vod.
Jihokorejské úřady vyhověly žádostem šesti Severokorejců o jejich návrat do vlasti. Muže zadržela policie poté, co vpluli do jihokorejských vod.
Jun Sok-jol je už běžným občanem Jižní Koreje. Navíc stále stíhaným s hrozbou trestu smrti.
Přestože odvolanému jihokorejskému prezidentovi stále hrozí trest smrti, soud jej propustil z vazby. Opozice takový krok kritizovala, Junovy příznivci slaví.
V Jižní Koreji začal historicky první trestní proces s úřadujícím prezidentem. Jun Sok-jol čelí obvinění ze vzpoury kvůli neúspěšnému pokusu o zavedení stanného práva.
Na Jun Sok-jola je v Jižní Koreji vydaný nový zatykač. Podaří se jej tentokrát dopravit k soudu?
Rusko by mělo dostat posilu v podobě dalších severokorejských vojáků. Alespoň to vyplývá podle zpráv ze Soulu.
Zrušené lety, pozastavený provoz lodí i vlaků, nehody na silnicích a několik vyhaslých lidských životů. Hlavní město Jižní Koreji vyřadila z provozu rekordní masa padajícího sněhu.
Severní Korea protestuje proti cvičení svých jižních sousedů s Japonskem a USA a nelíbí se jí ani příhraniční vysílání. Pchjongjang proto rozjel vlastní protestní akce.
Vojáci KLDR se znovu vypravili na demarkační linii. Jejich jižní protivníci je nakonec na jejich území zahnali varovnými výstřely.
Hudební styl K-pop se těší zejména v Asii velké popularitě, v KLDR ale vadí. Jeho přeshraniční vysílání Pchjongjang trestá další zásilkou odpadu.