Tisíce turistů se hrnou k Etně. Chtějí vidět erupci
Tisíce turistů míří na Sicílii. Jejich cíl je nebezpečný. Chtějí vidět, jak Etna chrlí popel a lávu. Nebezpečí si často neuvědomují.
Tisíce turistů míří na Sicílii. Jejich cíl je nebezpečný. Chtějí vidět, jak Etna chrlí popel a lávu. Nebezpečí si často neuvědomují.
Nejvyšší sopka Evropy chrlí lávu a popel. Před erupcí vykazovala zvýšenou aktivitu, včetně emisí popela a několika malých strombolských explozí – výbuchů plynu a magmatu – ze svého jihovýchodního kráteru.
Ze Salvadoru chodí pouze kusé informace, které souvisí se zemětřesením, které jej postihlo před polednem tamního času. Podle seizmologů překročilo šestý stupeň magnituda.
Sopka v Etiopii začala hrozit výbuchem. Tamní úřady začaly evakuovat lidi z její blízkosti.
Jihozápadem Islandu opět otřásla sopečná erupce. Grindavík se už poněkolikáté za poslední dobu chystá na evakuaci.
Noční erupce sopky na indonéském ostrově Flores připravila o život nejméně šest lidí.
Havajská sopka Kilauea chrlila lávu. Pro obyvatele však bezprostřední nebezpečí nehrozí.
Další evakuaci obyvatel Grindavíku nařídily dnes islandské úřady. Důvod je pořád stejný, opět došlo v těsné blízkosti města k sopečné aktivitě.
Neděli 14. ledna si lidé na Islandu budou pamatovat ještě hodně dlouho. Žhavá láva totiž ukázala svou obrovskou sílu a likviduje rybářské město Grindavík.
Takovou sílu, s jakou v noci na dnešek udeřila sopka na islandském poloostrově Reykjanes, nečekali ani skeptici. Nyní panují velké obavy o osud města Grindavík, k němuž míří proud lávy.