Německo chce poslat Syřany zpět domů. Jejich zaměstnavatelé jsou ale proti
Migrace bude jedním z hlavních témat německých voleb koncem února. Řada vládních politiků by proto ráda viděla, kdyby se Syřané začali vracet zpět do své země.
Migrace bude jedním z hlavních témat německých voleb koncem února. Řada vládních politiků by proto ráda viděla, kdyby se Syřané začali vracet zpět do své země.
Cela o velikosti skříně, ve které můžou dva vězni jen stát. Dennodenní mučení, hlad, nemoci, popravy. Rebelové se dostali do syrských věznic, kde padlý režim Baššára al-Asada mučil desítky tisíc dětí, žen i mužů.
Izrael zintenzivnil útoky na Sýrii poté, co režim Bašára Asada padl. Damašek, kvůli striktně islamistické orientaci nových vůdců, může pro židovský stát představovat ještě větší nebezpečí.
Evropské země mění přístup k syrským běžencům. Kvůli politickým změnám zastavují s občany této země jakékoliv azylové řízení.
Islámský stát začíná po pádu Bašára Asada vystrkovat růžky a hrozí zničením Jeruzaléma. Proto byly jeho pozice v Sýrii v uplynulých hodinách pod palbou amerického letectva.
Česká diplomacie se už ze Sýrie stáhla. V zemi zatím zůstávají pouze tři cestovatelé.
Sýrie se ocitla na rozcestí dějin. Na jednu stranu obyvatelé oslavují svržení Bašára Asada, na stranu druhou je budoucnost velmi nejasná a může vést k mnohem většímu úprku obyvatel, než tomu bylo dosud.
Kam zmizel syrský vůdce Bašár Asad? Je stále vůbec naživu? Odpověď by měly dát následující hodiny, či dokonce dny.
Bašár Asad padl. Po tlakem vzbouřenců ze severu země uprchl z Damašku a pravděpodobně se nezdržuje ani v Sýrii.
Jednotky syrského prezidenta Bašára Asada nekladou postupujícím vzbouřencům silný odpor a proto protivládní síly vstupují do hlavního města Damašku. Asad metropoli odmítá opustit.