Do Sýrie se po pádu Asada vrátilo 450 lidí. Další milion jich v Německu žije dál
Syřanům ze zpět domů z Německa nechce. Z necelého milionu se jich po pádu režimu Bašara Asada vrátilo lehce přes 450.
Syřanům ze zpět domů z Německa nechce. Z necelého milionu se jich po pádu režimu Bašara Asada vrátilo lehce přes 450.
Olej do ohně přilil izraelský ministr obrany Israel Katz. Ten uvedl, že jeho vojska zůstanou v Pásmu Gazy, Libanonu a Sýrii na neurčito.
Alavité stále umírají po desítkách. Sýrii svítají nejhorší násilnosti od pádu diktátora Bašára Asada.
Syřané si během občanské války v jejich zemi oblíbili Německo jako cílovou zemi své cesty. Nyní Němci dali otevřením ambasády najevo, že se pořádky v Sýrii obnovují.
V Sýrii jde elektřina jen dvě hodiny denně. Nové dodávky plynu z Kataru by měly zvýšit výrobu o sto procent.
Izraelské letectvo udeřila na okraj syrského Damašku, kde sídlí organizace Islámský džihád. Útok může mít špatný vliv na stále probíhající jednání o míru v Pásmu Gazy.
Sýrie prožívá zatím nejkrvavější víkend za 13 let trvání občanské války. Při bojí zemřelo tisíc lidí, v drtivé většině civilistů.
Alavité na jihozápadě Sýrie, kteří jsou stoupenci svrženého prezidenta Bašára Asada, se nehodlají smířit s novým zřízením v zemi. V pobřežních oblastech znovu probíhají boje.
Proud migrace do Evropy sice ustává, ale stále je výrazný. Platí i to, že cílovou zemí je nejčastěji Německo, i když i to v podmínkách udělení azylu přitvrzuje.
Letiště na předměstí syrského Damašku ukrývalo masové hroby. V těch leží odpůrci Asadova režimu z první fáze občanské války.