V Británii začíná ostře sledovaný proces. U soudu stojí mladý vrah tří dětí
Vraha tří malých dívek přivezli dnes před soud. Velká Británie sleduje případ, který v létě vzbudil řadu protestních akcí. Obžalovaný vinu přiznal.
Vraha tří malých dívek přivezli dnes před soud. Velká Británie sleduje případ, který v létě vzbudil řadu protestních akcí. Obžalovaný vinu přiznal.
Osm z devíti lidí nakažených virem Marburg v Tanzanii zemřelo. Zpráva velmi znepokojuje světové zdravotníky, kteří předtím prohlásili, že nemoc v sousední Rwandě se podařilo vymýtit.
Odmítnutí žadatelé o azyl by z Nizozemska mohli cestovat zpět na černý kontinent. Evropská země o tom začíná jednat s Ugandou.
Situace v příhraničních oblastech Rwandy a Konžské demokratické republiky, se stává nebezpečnou. Tamní krizi chce zažehnat i Francie.
To, co nedotáhla do konce Velká Británie, o to se pokusí Německo. To by chtělo také migranty vozit do Rwandy.
Z výtržností a násilí už britská policie obvinila i dva 12leté chlapce. Jeden z nich si dokonce na rozsudek bude muset počkat ve speciálním ústavu pro mladé delikventy.
Britský premiér Keir Starmer hrozí tvrdými tresty útočníkům, kteří napadají muslimské komunity kvůli vraždě dívek v Southportu. Dnes ozbrojení protestující vnikli i do hotelu, kde jsou ubytování žadatelé o azyl.
Keir Starmer se ujal úřadu britského premiéra a začíná dělat změny. Jako první ruší deportace migrantů do Rwandy.
Král Karel III. přijal návrh premiéra Rishiho Sunaka na rozpuštění britského parlamentu. Tím začala ostrá část předvolební kampaně.
Britské ministerstvo vnitra zveřejnilo video ze zadržení prvních deportovaných. Ty poputují do africké Rwandy, které Británie na oplátku pomůže s katastrofální ekonomickou situací.