Boj o Dukovany pokračuje. Francouzi se proti českému rozhodnutí odvolají
První vypadl ruský Rosatom, pak americký Westinghouse a nakonec i francouzská společnost EDF. Ta se nakonec proti tendru na dostavbu Dukovan i Temelína odvolává.
První vypadl ruský Rosatom, pak americký Westinghouse a nakonec i francouzská společnost EDF. Ta se nakonec proti tendru na dostavbu Dukovan i Temelína odvolává.
Největší veřejná zakázka v české historii má vítěze. Jaderné bloky v Dukovanech a pravděpodobně i v Temelíně postaví korejská společnost KHNP.
Ostravská společnost Imex Group nepochodila ani u Ústavního soudu. Andrej Babiš se za výroky na její adresu omlouvat nemusí.
Stará jaderná elektrárna v maďarském Paksu dostane mladšího sourozence. Ruský Rosatom jej začne stavět už letos.
Turecko vsadilo na jadernou energetikou a letos chce spustit první blok elektrárny Akkuyu. Hned poté začne se stavbou dalších dvou.
Termín dostavby Dukovan je stále ve hvězdách. Od Evropské komise dokonce ještě ani nezaznělo konečné stanovisko o financování celé akce a o státním podílu na ní.
Jestliže dnes je Leningrad největší jadernou elektrárnou v celém Rusku, v příštích letech svou současnou velikost ještě přesáhne. Rosatom totiž dostaví další dva bloky.
Maďarská vláda s Rosatomem dojednala obchod za 12 miliard eur, to je asi 293 miliard korun. Ten se týká rozšíření jaderné elektrárny ve městě Paks.
Egyptští jaderní energetici společně s ruským kolosem Rosatom dostaví čtvrtý blok jaderné elektrárny El Dabaa. Je to další krok k cestě k upuštění od elektráren na zemní plyn a ropu.
Šéf ruského státní podniku NO RAO, což je součást kolosu Rosatom, byl zatčen. Vinu z korupce však odmítá.