Ceny ropy možná čeká strmý pád. Pokud tedy OPEC+ zruší omezení těžby
Světový trh s ropou se možná blíží do bodu zlomu. Pokud státy sdružené v organizaci OPEC+ povolí vyšší těžební limity, cena se bude strmě řítit dolů.
Světový trh s ropou se možná blíží do bodu zlomu. Pokud státy sdružené v organizaci OPEC+ povolí vyšší těžební limity, cena se bude strmě řítit dolů.
Ceny ropy klesají kvůli obavám z čínské ekonomiky
Ačkoliv je situace na trhu s ropou velmi nejistá, její cena nyní klesla. Budoucnost ale udá spíše zasedání států OPEC 1. prosince.
Libanon vyhlíží alžírskou loď která do blízkovýchodní země veze ropu. Ta by měla obnovit dodávky elektřiny, které byly po celém státě v sobotu zastaveny.
Slabé ekonomice Ugandy by mohla pomoci větší těžba ropy. V zemi se objevily další dvě významná naleziště.
Pro Slovensko a Maďarsko znamená ukončení transferu ropy z Ruska přes Ukrajinu zásadní problém. Proto se do celé věci nyní chce vložit slovenský premiér Robert Fico.
Postup fronty se zpomalil, přesto ukrajinské úřady nechaly evakuovat tisíce lidí z Charkovské oblasti. Prezident Zelenskyj tvrdí, že západ nemá zájem na tom, aby Rusko válku prohrálo.
Některé části Charkova hoří, Rusové na město pálí balistické střely. Stejně tak útočí i na jih Ukrajiny.
Alternativní zdroje energie pokrývají potřeby lidstva ze čtyř procent, a do té situace by se měla snižovat produkce ropy, plynu a uhlí. Šéf jedné z největších ropných společností světa takový plán považuje za odvážný, ale zároveň i utopický.
Ropa kvůli útokům na jemenské povstalce zatím zdražila mírně. Vývoj cen je ale silně nepředpokládatelný, zejména pokud se do války na Blízkém východě silněji vložil Írán.