Výzkum skončil s velkým výsledkem. Stavba Justičního paláce se zpozdí
Ostatky mamutů a pravěkých lovců našli archeologové na stavbě Justičního paláce v Ústí nad Labem. Nyní celý výzkum uzavřeli s ohromným výsledkem.
Ostatky mamutů a pravěkých lovců našli archeologové na stavbě Justičního paláce v Ústí nad Labem. Nyní celý výzkum uzavřeli s ohromným výsledkem.
Skupina archeologů našla v Ústí nad Labem při výkopech základů nového justičního paláce jedinečné tábořiště pravěkých lidí ze starší doby kamenné. Na místě tým objevil i kosti víc než desítky mamutů.
S důležitým objevem přišli ruští vědci z Dálného východu. Ti v sibiřském permafrostu odhalili nejzachovanější tělo mamuta.
Paleontologové učinili významný objev. V Argentině odkryli fosilii obřího pulce, který žil na planetě Zemi před více než sto padesáti miliony let. Svým stářím tak trumfnul o dvacet milionů let mladšího držitele příčky nejstarší známé žabí fosilní larvy.
Velký pokrok ve zkoumání trilobitů, zejména jejich měkkých částí, udělali vědci v Maroku. Tam objevili velké naleziště těchto pravěkých tvorů, které do moře pohřbila sopka.
Stavba dálnice D35 ukázala unikátní nález. Na Královéhradecku se objevily pozůstatky největší pravěké mohyly v Evropě.
Americký zpěvák Alice Cooper je další z řady hudebníků, po nichž je pojmenovaná pravěká fosilie. Ta jeho se našla v Dánsku.
Často používána nadávka neandrtálec jako označení pro někoho zaostalého a primitivního není podle vědců na místě. Nedávná analýza pravěkých nástrojů ukázala, že tento druh člověka si uměl poradit i s výrobou přírodního lepidla.
Jestli je třeba bít na poplach, ukážou další měření po odeznění jevu El Niňo. Jisté ale je, že teplota planety se zvedla o 1,5 stupně v porovnání s předindustriální érou.
Tým amerických paleontologů objevil ve vápencové jeskyni v Oklahomě zachovalou fosilii kousku nejstarší kůže na světě. Podle odborníků patří plazovi, který žil na Zemi před dinosaury, a je stará téměř 300 miliónů let.