Demonstranti zaútočili na soudní budovu. Jun nadále zůstává ve vazbě
Policie zatkla přes 40 demonstrantů, kteří vtrhli do soudní budovy poté, co byla prodloužena vazba exprezidenta Juna Sok-jola. Po dalších aktérech se pátrá.
Policie zatkla přes 40 demonstrantů, kteří vtrhli do soudní budovy poté, co byla prodloužena vazba exprezidenta Juna Sok-jola. Po dalších aktérech se pátrá.
Vyšetřovatelé žádají prodloužení vazby pro odvolaného jihokorejského prezidenta Jun Sok-jola. Pokud jim soud nevyhoví, politik, který je zodpovědný za vyhlášení stanného práva v zemi, půjde dnes večer na svobodu.
Vyhlášení stanného práva v Jižní Koreji má pokračování. Po řadě neúspěšných pokusů se policii podařilo zadržet odvolaného prezidenta Jun Sok-jola, který výjimečný stav v prosinci vyhlásil.
Policie stále obléhá prezidentský palác v Soulu. Prezidentská ochranka jí brání ve vstupu dovnitř.
Zatykač na Jun Sok-jola platí do 6. ledna. Očekává se, že během tohoto týdne exprezident, který se dosud vyhýbal soudní líčením, poputuje do vazební cely v Soulu.
Kam zmizel syrský vůdce Bašár Asad? Je stále vůbec naživu? Odpověď by měly dát následující hodiny, či dokonce dny.
Postup rebelujících džihádistů ze severu se zrychluje. Po Aleppu a Hamá dobývají další město, více než milionovou metropoli Homs, odkud její obyvatelé prchají.
Poté, co Mali přišlo s obviněním, že do povstání na severu země byla zainteresována i ukrajinská tajná služba, vypověděl i Niger mezinárodní styky s touto východoevropskou zemí. Kyjev na to nijak nereagoval.
Dalším důkazem eskalace násilí na Haiti je skutečnost, že USA i Německo evakuovaly pracovníky svých ambasád. Premiér Ariel Henry, proti němuž puč míří, zatím přebývá v Portoriku.
Napětí na Haiti eskalovalo o víkendu, kdy vzbouřenci propustili tisícovky vězňů. Nyní chtějí demisi premiéra, který se zatím marně pokouší o návrat do země, jinak hrozí genocidou.