Škody po povodních jsou vyšší. Polovinu z nich během dvou let zaplatí stát
Ze 60 na 70 miliard už stoupají škody, které napáchala v polovině září velká voda. Peníze na škody dá stát i pojišťovny, menší částí přispěje i Evropská unie.
Ze 60 na 70 miliard už stoupají škody, které napáchala v polovině září velká voda. Peníze na škody dá stát i pojišťovny, menší částí přispěje i Evropská unie.
Záplavy, které v září zasáhly Jesenicko a okolí, napáchaly škody přesahující 60 miliard korun. Ministr financí Zbyněk Stanjura varuje, že tato částka není konečná.
Tropická bouře Sara, která zasáhla Střední Ameriku, v neděli po dopadu na pevninu v Belize zeslábla. Přesto však přetrvávající srážky nadále ohrožují region záplavami a sesuvy půdy.
Následky povodní stálé pronásledují obyvatele moravskoslezského města. Topení často netopí a neteče teplá voda.
Další vlnu silných bouří a prudkého deště zažívá pobřežní oblast Španělska, kde bylo evakuováno přes čtyři tisíce lidí jen dva týdny po ničivých záplavách ve Valencii a okolních regionech.
Vláda prodloužila stav nebezpečí pro části Moravskoslezského kraje, které v září zasáhly ničivé povodně. Stav, umožňující rychlejší likvidaci škod, potrvá do 13. prosince a zahrnuje obce jako Bohumín, Krnov, Opava a Ostrava.
Jižní Španělsko, stále otřesené ničivými záplavami z konce října, znovu zasáhly silné deště. Nejhůře postižené je město Málaga, kde úřady nařídily evakuaci tří tisíc lidí.
Španělsko po ničivé říjnové vlně čelí dalším povodním. Ty postihly znovu jih Pyrenejského poloostrova.
Africkou Nigérii postihla další rána v podobě povodní a protržení přehrady na severovýchodě země. Voda tak zlikvidovala úrodu a v oblasti začínají lidé trpět hladem.
Přestože se stále najde dost lidí, kteří zákaz nerespektují, úředníci varují, že v lesích na Vyškovsku není bezpečno. Stále hrozí pád stromů kvůli podmáčené půdě po povodních.