Polsko tvrdě zakročilo proti zemědělcům. Policie nasadila slzný plyn
Forma demonstrací polských zemědělců je mnohem tvrdší než u českých kolegů. Poslední protesty se zvrhly v násilnosti.
Forma demonstrací polských zemědělců je mnohem tvrdší než u českých kolegů. Poslední protesty se zvrhly v násilnosti.
Pokud Evropský soudní dvůr uzná, že v České republice mohou do politiky kandidovat i cizinci, bude třeba změnit legislativní předpis. Stačit by nově měl pouze trvalý pobyt na území Česka.
33letého řidiče zadržela policie poté, co se snažil z místa ujet a naboural. Mezi zraněnými je devět dospělých a šest dětí, další čtyři lidi utrpěli zranění, když se snažil ujet. Dva lidé bojují o život.
Na rozdíl od Polska, České republiky a řady dalších zemí se polskému řetězci Pepco v Rakousku nedařilo. Podnik už ohlásil insolvenci a odchod z tamního trhu.
Uklidnit rozvášněné polské zemědělce před budovou Evropské komise musela až policie. Ta při zásahu musela čelit útoku vajíčky.
Řada politiků vidí pomníky ze sovětské doby jako symbol útlaku a okupace a ne jako oslavu osvobození od nacismu. Proto je města i státy likvidují. Ruské úřady za to začínají trestat.
Ukrajina žádá okamžité vyšetření útoku polských zemědělců na tři své kamiony. Z těch sedláci vyházeli převážené obilí a vozy vrátili na Ukrajinu.
Vedení strany Práva a spravedlnost se zatím nesmířilo s opoziční rolí. Současnou vládu chce odstranit prostřednictvím Ústavního soudu.
Dvouhodinový rozhovor, který už vstoupil do dějin, už koluje po sociálních sítích. Ruský prezident Vladimir Putin v něm vysvětluje své válečné kroky.
Situace na začátku roku 1989 byla v Polsku krajně vyhrocená. Zástupci komunistické strany museli zasednou k jednání s hnutím Solidarita. To začalo 6. února 1989, tedy přesně před 35 lety. Ten den začal pád komunismu v Polsku i celé Evropě.