Podvod s bankovním účtem připravil ženu o více než půl milionu
Žena přišla o 650 tisíc korun kvůli bankovnímu podvodu.
Žena přišla o 650 tisíc korun kvůli bankovnímu podvodu.
Po oslovování přes internet se muž z Děčínska nechal nalákat na falešné investice do akcií. Přišel o 850 tisíc korun.
Cena olivového oleje za posledních pár let kvůli suchu a horku skokově vzrostla. V letošním roce navíc rapidně narostl počet podvodných obchodů s komoditou.
Na základě internetového inzerátu chtěl 30letý muž investovat do kryptoměn. Přišel o milion korun.
Triky podvodníků se pořád zdokonalují. Stále se pokoušejí například v textových zprávách vydávat za bankovní ústavy, státní organizace nebo úřady. Tentokrát přichází s nejnovějším varováním Česká pošta.
Představí se jako advokát či advokátka a hrozí soudem nebo rovnou požaduje peníze a vyhrožuje exekucí či soudními tahanicemi. Česká advokátní komora varuje před množícími se případy, kdy podvodníci zneužijí identitu advokáta, koncipienta nebo kanceláře.
Muž odebíral po tři roky načerno elektřinu za 670 tisíc korun. Hrozí mu až pětileté vězení.
Seniorka z Karlovarska přišla o 1,5 milionu kvůli falešné investici.
Koncem června rozjela společnost Okay elektro masivní kampaň, ve které oznamovala, že 4. července zavírá. Kampaň působila na první pohled jako obří akce končícího řetězce, který nabídne zboží za neskutečně výhodné ceny. Ani jedno z toho nebyla pravda.
„Policie zahájila hromadné zatýkání makléřů a kryptoměnových podvodníků,“ stojí u fotky z roku 2014, která ve skutečnosti dokumentuje razii v muslimských modlitebnách, která neměla s nic společného s kryptoměnami.