Rusko zavře kohouty. Plyn už bude dostávat pouze Slovensko a Maďarsko
Od půlnoci přestane do Rakouska proudit ruský plyn. Jedním z důvodů je i spor mezi koncerny Gazprom a rakouským OMV o 240 milionů eur.
Od půlnoci přestane do Rakouska proudit ruský plyn. Jedním z důvodů je i spor mezi koncerny Gazprom a rakouským OMV o 240 milionů eur.
Plynu z Ruska do tuzemska proudí stejně jako před válkou na Ukrajině. Podle premiéra Petra Fialy ale jeho vláda Českou republiku zbavila závislosti na Rusku.
Španělská lékařská studie přichází s poměrně děsivou zprávou. Spaliny z plynových sporáků jsou toxičtější, než si uvědomujeme. Každý rok předčasně ukončí život několika desítkám tisícům lidí.
Ministr Síkela napsal svému německému kolegovi dopis, v němž jej vyzývá, aby tamní přepravní podniky přestaly zadržovat plyn určený Česku. Komplikuje to snahy o odstřižení od ruského plynu.
Pro Českou republiku by mohl německý plyn být zase zajímavý. Od Nového roku po zrušení tranzitního poplatku by se jeho cena mohla vyrovnat ruskému plynu.
Loňské prohlášení premiéra Petra Fialy ohledně zbavení se závislosti na ruském plynu už neplatí. A šance, že by se situace změnila, je malá.
Česká republika dodá Ázerbájdžánu zbraně, postsovětská země pošle směrem na Prahu plyn. Ten pomůže snížit závislost na Rusku.
Sankce zapůsobily. Gazprom za loňský rok vykázal takovou ztrátu, jakou nikdo nečekal.
Soumrak nad uhelnými elektrárnami v České republice pokračuje. V Dětmarovicích zbývá tomuto způsobu výroby elektřiny maximálně několik let.
Brno bude čerpat teplo do svých bytů z jaderné elektrárny Dukovany. Nová smlouva totiž posvětila stavbu horkovodu.