Plynu v Česku je míň než loni. Do Evropy by znovu měl začít proudit ten ruský
V českých zásobnících je údajně plynu méně než loni, ovšem do konce zimy by měl stačit. Do Evropy by však měl už znovu začít proudit přes Ukrajinu ten z Ruska.
V českých zásobnících je údajně plynu méně než loni, ovšem do konce zimy by měl stačit. Do Evropy by však měl už znovu začít proudit přes Ukrajinu ten z Ruska.
Evropa je na dobré cestě k přechodu na čisté energie. V loňském roce vyrobila pomocí solárních panelů víc elektřiny než z uhlí. Všechny alternativní energetické zdroje loni zaznamenaly růst, naopak ty neekologické pokles.
Ukončení války na Ukrajině je jednou z priorit amerického prezidenta Donalda Trumpa. Začal už hrozit i svou tajnou zbraní, dovozními cly.
Plány polské energetické společnosti Orlen jdou ruku v ruce s přechodem na zelenou energii. Uhlí se koncern snaží nahradit jinými zdroji.
Za výbuch plynu v Restauraci U Kojota v Mostě mohla s největší pravděpodobností rvačka účastníků narozeninové oslavy. Policie pracuje ale i s jinými verzemi.
Evropa bude bez ruského plynu. Poté, co se Rusko nedohodlo s Ukrajinou na prodloužení smlouvy o tranzitu suroviny, zavřel Gazprom kohouty.
Gazprom nebude od 1. ledna dodávat plyn do Moldavska. Nejvíce bito na tom bude separatistické Podněstří, které se však hlásí k Moskvě.
Slovensko podle Ukrajiny dnes už stojí na straně Ruska. Podle Volodymyra Zelenského o tom svědčí výhrůžky Roberta Fica ohledně dodávek elektřiny.
Jaká bude budoucnost české energetiky by mělo být jasnější už v lednu. To bude sněmovna projednávat novou normu lex plyn.
Návštěva slovenského premiéra Roberta Fica v Moskvě se neobešla bez protichůdných ohlasů. Čeští vládní politici za to slovenského politika ostře kritizují.