EU oslabuje ochranu vlků, odborníci varují před katastrofálními následky
Evropská unie se rozhodla snížit ochranu vlků, což vyvolalo silnou kritiku mezi odborníky na ochranu přírody a environmentálními organizacemi.
Evropská unie se rozhodla snížit ochranu vlků, což vyvolalo silnou kritiku mezi odborníky na ochranu přírody a environmentálními organizacemi.
Po dvou měsících od katastrofálních povodní, které zasáhly Jeseníky, se Agentura ochrany přírody a krajiny ČR zaměřila na zhodnocení stavu rybích populací v tamních řekách.
V Evropě je téměř polovina ptačích druhů ohrožena, přičemž vodní ptáci, jako jsou rybák obecný a kvakoš noční, patří mezi ty, kterým hrozí vyhynutí.
Zemědělec Ronald Greentree z Nového Jižního Walesu musí zaplatit spolu se svou firmou více než 2,3 milionu australských dolarů, přes 35 milionů korun, za devastaci přírody, která je domovem třiceti ohrožených druhů.
Cílem nového švýcarsko-českého programu Udržitelný turismus a posílení biodiverzity je ochránit přírodní lokality před nadměrnou turistickou zátěží.
Želvušky, mikroskopické organismy žijící na arktických ledovcích, hrají klíčovou roli v tamních ekosystémech.
Ministerstvo životního prostředí nabízí 800 milionů korun na projekty, které mají posílit ekologickou stabilitu české krajiny. Vlastníci a správci pozemků mohou žádat o dotace na tvorbu remízů, stromořadí, mokřadů a dalších přírodních prvků.
Národní park České Švýcarsko posílil opatření proti požárům po devastujícím požáru z roku 2022. Správa parku implementovala nová preventivní opatření, která nejen snižují riziko vzniku požárů, ale i urychlují jejich likvidaci.
Projekt revitalizace mokřadů v Krkonošském národním parku získal ocenění v prestižní soutěži Adapterra Awards v kategorii Krajina.
Portugalsko oznámilo vytvoření největší sítě chráněných mořských oblastí v Evropě. Tím chrání jedinečné ekosystémy Azor, což je významný krok k plánu OSN chránit 30 procent oceánů a pevniny do roku 2030.