Izrael nejprve příměří s Libanonem odmítl. Teď o něm jedná s Američany
Izrael s Libanonem jednat nebude. O příměří však bude diskutovat s americkými vyjednavači.
Izrael s Libanonem jednat nebude. O příměří však bude diskutovat s americkými vyjednavači.
Izrael se zavázal, že umožní zdravotníkům naočkovat děti v Pásmu Gazy proti šířící se dětské obrně. V oblasti začne platit třídenní příměří.
Pravděpodobně se rýsuje dohoda o příměří v Pásmu Gazy. Hamás přistoupil na americkou iniciativu o jednání.
V pátek se setká maďarský premiér Viktor Orbán s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, ačkoliv šéf Kremlu řekl, že příměří, tak jak jej navrhl Orbán Ukrajině, nepřijme. Spíše se kloní ke slovům Donalda Trumpa.
Korejský poloostrov zažívá další eskalaci napětí mezi oběma státy. Severokorejští vojáci totiž překročili demarkační linii.
Tvrdý úder na uprchlický tábor sice osvobodil čtyři zadržované rukojmí, ale zabil bezmála 300 Palestinců. S Izraelem už dohází trpělivost i Spojeným státům.
Propagandistické vysílání je slyšet zhruba 20 kilometrů do severokorejského území. Ampliony začnou fungovat po šesti letech klidu.
I když se od víkendu mluví o mírové dohodě, v Pásmu Gazy se stále válčí. Americký prezident Joe Biden osočil izraelskou stranu se zbytečného protahování války. K mírové dohodě se však zatím nevyjádřil ani Hamás.
Jako z absurdního dramatu zní poslední vyjádření ruského prezidenta Vladimira Putina. Ten totiž oznámil, že by rád příměří s Ukrajinou. Ale jen pokud Rusku připadnou území, která okupuje. Jednat ale s Ukrajinou nehodlá. Zato vyhrožuje Británii.
Příměří na Ukrajině během olympijských her je pravděpodobně utopií. Ukrajina s ním nesouhlasí, Putin útočí na hry jako takové.