Humanitární molo: USA pošlou zbraně Izraeli a jídlo Palestincům v Gaze
Američané chtějí lidi v Pásmu Gazy zásobovat humanitární pomocí po vodě. Začali proto se stavbou plovoucího mola.
Američané chtějí lidi v Pásmu Gazy zásobovat humanitární pomocí po vodě. Začali proto se stavbou plovoucího mola.
Další krok války v Pásmu Gazy bude s největší pravděpodobností spočívat v úderu na město Rafáh. Hamás mezitím ukázal jednoho z rukojmích, kterého je ochoten propustit, když dojde ke klidu zbraní.
Katar potvrdil, že jednání mezi Izraelem a Hamásem skončila neúspěchem. Dauhá už navíc nechce být prostředníkem mezi oběma válčícími stranami.
Izrael je rozhodnutý přikročit k odvetě za víkendový íránský útok, ovšem o formě a termínu odpovědi nemá jasno. Zmíněný sobotní úder byl sám o sobě odvetou za zničení iránské ambasády v Sýrii izraelskými silami.
Jednání o příměří v Pásmu Gazy mezi Izraelem a Hamásem, kterých se účastní katarští a egyptští zprostředkovatelé, mohou mít nečekané komplikace.
Humanitární situace v Pásmu Gazy je na pokraji hladomoru, oznámil český ministr zahraničí Jan Lipavský. Rozhodl proto o vyčlenění české pomoci ve výši deseti milionů korun.
Bylo to nedopatření, tragická událost, zní z Izraele. Jeruzalém je na pranýři kvůli smrti humanitárních pracovníků.
Izrael zažil největší protesty proti vládě od začátku války s radikálním palestinským hnutím Hamás. Protestující se dožadují zejména nových voleb.
Krok Spojených států, které nevetovaly rezoluci Rady bezpečnosti OSN o příměří v Pásmu Gazy, rozčílil izraelského premiéra Benjamina Netanjahua do té míry, že zrušil cestu svých diplomatů do USA. Je to vzkaz Hamásu, řekl následně.
Příměří v Pásmu Gazy je v nedohlednu. Schopnost domluvit se je mezi Izraelem a palestinských hnutím Hamás na bodu mrazu.