Naděje pohasly. Hamás ustupuje od mírové dohody, sdělil Biden
Dřívější zprávy z Blízkého východu zněly optimističtěji. Teď americký prezident Joe Biden uvedl, že Hamás couvá od dohody o příměří.
Dřívější zprávy z Blízkého východu zněly optimističtěji. Teď americký prezident Joe Biden uvedl, že Hamás couvá od dohody o příměří.
Ačkoliv americký ministr zahraničí Antony Blinken hovořil o tom, že se ztrácí poslední naděje na urovnání konfliktu v Pásmu Gazy, po jednání s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem byl mnohem optimističtější. Teď čeká, co odpoví Hamás.
Izrael na jednání v Kataru a Egyptě své zástupce pošle. Ovšem možná nebude mít s kým jednat, protože Hamás chce rozhovory bojkotovat.
Už příští týden by se měly obnovit přerušená mírová jednání mezi Izraelem a Hamásem. Palestinská organizace však na výzvy k zasednutí k jednacímu stolu, nereagovala.
Místo po zavražděném Ismáílu Haníjovi v čele Hamásu dlouho prázdné nezůstalo. Nový lídr je známý svým striktním postojem vůči Izraeli.
Ve čtvrtek se v Teheránu koná masivní smuteční obřad za Ismáíla Haníju, šéfa Hamásu, který byl ve středu zabit při útoku přisuzovaném Izraeli.
Benjamin Netanjahu se v Kongresu dočkal vřelého přijetí od republikánů. V ulicích to však vřelo zcela jinou náladou.
Do Chán Júnisu znovu najely izraelské tanky. Kritici tvrdí, že v Pásmu Gazy už není žádné místo, kam by mohli bezpečně odejít civilisté, kterých už během války zemřelo kolem 40 tisíc.
Bezpečnostní opatření v souvislosti s pařížskými olympijskými hrami jsou vysoká. Obavy, že by se mohl opakovat 52 let starý masakr z Mnichova, jsou na místě.
Izrael operuje takřka po celém Pásmu Gazy. Ačkoliv údery mají být vedeny proti Hamásu, střely padají na bezpečné zóny na pobřeží Středozemního moře i na uprchlické tábory v Gaze.