Netanjahu má namále. Sto tisíc lidí požadovalo v Jeruzalému nové volby
Izrael zažil největší protesty proti vládě od začátku války s radikálním palestinským hnutím Hamás. Protestující se dožadují zejména nových voleb.
Izrael zažil největší protesty proti vládě od začátku války s radikálním palestinským hnutím Hamás. Protestující se dožadují zejména nových voleb.
Krok Spojených států, které nevetovaly rezoluci Rady bezpečnosti OSN o příměří v Pásmu Gazy, rozčílil izraelského premiéra Benjamina Netanjahua do té míry, že zrušil cestu svých diplomatů do USA. Je to vzkaz Hamásu, řekl následně.
Příměří v Pásmu Gazy je v nedohlednu. Schopnost domluvit se je mezi Izraelem a palestinských hnutím Hamás na bodu mrazu.
I když světové mocnosti v čele se Spojenými státy, jako největšími spojenci Izraele, varují před útokem na Rafáh, Benjamin Netanjahu dnes potvrdil, že tam armádu pošle. I navzdory civilnám obětem.
Několik týdnů stará zpráva OSN o tom, že Pásmo Gazy je nejnebezpečnějším místem pro děti na světě, je potvrzená čísly. V oblasti zemřelo za pět měsíců více dětí než ve všech ostatních válečných konfliktech od roku 2019.
Jen co izraelská parlament schválil razantní navýšení peněz pro armádu, podnikli jeho vojáci letecký útok na město Rafáh. Na to dopadaly střely i dnes dopoledne.
Pásmo Gazy zažilo odvrácenou tvář humanitární pomoci. Jedné z beden se neotevřel padák a ta zabila pět lidí a dalších dvacet zranila.
Nadcházející ramadán by mohl znamenat zlom ve válce na Blízkém východě. K datu jeho začátku, tedy k pondělku příštího týdne, směřují mírová jednání v egyptské Káhiře.
Egypt zprostředkoval jednání o míru v Pásmu Gazy. Zástupci Hamásu na něj dorazili, izraelská strana však nikoliv.
Irsko a Španělsko jsou první země, které poslaly Úřadu OSN pro palestinské uprchlíky peníze poté, co vyšlo najevo jeho napojení na Hamás. Irský ministr zahraniční dokonce vyzval další státy, aby úřadu daly více finanční prostředků než v minulosti.