Česká příroda pod drobnohledem. Projekty sledují invazní druhy
Od loňského léta probíhá v Česku celoplošné mapování a monitoring invazních druhů rostlin a živočichů.
Od loňského léta probíhá v Česku celoplošné mapování a monitoring invazních druhů rostlin a živočichů.
Letošní anketu Strom roku vyhrál majestátní Lukavický dub z Pardubického kraje.
Obyvatelé regionu Šumava vnímají Národní park jako důležitou součást svého života a oceňují práci jeho správy, místních podnikatelů a starostů.
V důsledku aktuálních povětrnostních extrémů se záchranné stanice v České republice potýkají s enormním náporem zraněných volně žijících zvířat.
Ekodukt u Dolního Újezdu v Olomouckém kraji, první svého druhu v Česku, letos oslavil čtvrtstoletí existence. Od svého otevření v roce 1999 umožňuje bezpečný přechod zvířat přes dálnici D35.
Čeští vědci se pustili do projektu, který má pomoci obnovit původní krásu a biologickou rozmanitost českých luk.
Ministerstvo životního prostředí otevřelo výzvu zaměřenou na podporu environmentálního vzdělávání a ochranu přírody. S částkou 70 milionů korun má výzva podpořit programy zaměřené na vzdělávání nejen žáků a studentů, ale i široké veřejnosti.
Nálezová databáze nyní eviduje více než 35 milionů záznamů o druzích hub, rostlin a zvířat na českém území. Tento projekt, spuštěný Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR v roce 2007, se za poslední léta stal nejrozsáhlejším svého druhu ve střední Evropě.
Sloni s velkými kly jsou vítaným cílem lovců, kterým úřady v Tanzánii vydávají povolení k odstřelu. Aktivisté už sepsali petici, kterou chtějí tuto skutečnost změnit.