Co způsobilo blackout ve Španělsku? Uspokojivé vysvětlení zatím neexistuje
Zastaví masivní blackout, který na konci dubna postihl Španělsko, zavírání tamních jaderných elektráren? Nebo za tím skutečně stál kybernetický útok?
Zastaví masivní blackout, který na konci dubna postihl Španělsko, zavírání tamních jaderných elektráren? Nebo za tím skutečně stál kybernetický útok?
Stejně jako Česká Třebová, se i Ústí nad Orlicí vyslovilo proti stavbě větrných elektráren. samotným lidem by však příliš nevadily.
Pokračovat v těžbě uhlí v polském Turówě je podle aktivistů nesmysl. Důl se má zavírat až v roce 2044.
Firma zabývající se výstavbou větrných elektráren zaměřují svou pozornost na sever Moravy. Tamní lidé je však s otevřenou náručí nevítají.
Na severu Moravy vyroste nový větrný park. Tamní obyvatelé za to dostanou dokonce levnější elektřinu.
Klimatické změny způsobují pokles rychlosti větru v Evropě, což by mohlo mít dopad na výrobu energie z obnovitelných zdrojů.
Prusinovice na Kroměřížsku republice s lepším využíváním obnovitelných zdrojů nepomohou. Tamní zastupitelstvo stavbu komplexu větrných elektráren odmítlo.
Německo se nyní musí spoléhat na to, zda bude foukat či svítit slunce. Pokud se tak neděje, ceny elektřiny letí vzhůru, což zasazuje tamnímu průmyslu jednu tvrdou ránu za druhou.
Sněmovna schválila změny v podpoře obnovitelných zdrojů, které by měly začít platit od příštího roku. Stát na tuto oblast vyčlení stejně jako letos 8,5 miliardy korun.
Česká republika je ve využívání přírodních zdrojů k výrobě elektřiny protipólem Dánska. V tuzemsku se stále spoléhá na jádro, plyn nebo uhlí.