Na Sibiři našli vědci téměř nedotčenou mumii šavlozubé kočky
Paleontologové našli v zamrzlé půdě zachovalou část mumifikovaného mláděte prehistorické šavlozubé kočky, která na naší planetě žila v období pleistocénu – starší době čtvrtohor.
Paleontologové našli v zamrzlé půdě zachovalou část mumifikovaného mláděte prehistorické šavlozubé kočky, která na naší planetě žila v období pleistocénu – starší době čtvrtohor.
Nejméně tři sta let starý, dlouhý přes 32 metrů a 34 metrů široký, svou celkovou rozlohou tak obrovský, že je vidět až z vesmíru. Řeč je o rekordně velkém korálu, který objevili mořští biologové v Tichém oceánu v blízkosti Šalamounových ostrovů.
Tým Martina Ševečka z Českého vysokého učení technického vyvinul inovativní vnější materiál pro jaderné palivové tyče. Slitina několika materiálů zaručuje mnohem větší bezpečnost, ale také o dost vyšší efektivitu výroby.
Analýza obrovské kosti nalezené v Kolumbii ukázala paleontologům, že se jedná o nohu nepojmenovaného nelétavého ptáka ze skupiny hrůzoptáků. Díky svým rozměrům byl obávaný predátor pravděpodobně největším ze všech těchto dravých ptáků.
Pozdvižení vyvolal zcela náhodný objev studenta Tulaneovy univerzity v americké Lousianě. Našel totiž tři tisíce let staré mayské město, o kterém zatím neměl nikdo ani tušení.
Archeologové v Dánsku našli přes 50 dobře zachovalých vikinských kosterních pozůstatků.
Mezinárodní tým vědců detekoval kolem naší sousední planety Venuše dva zajímavé plyny. Jejich přítomnost by mohla teoreticky znamenat existenci primitivního života.
Nedaleko místa přistání Neila Armstronga na Měsíci vědci objevili jeskyni. Mohla by v budoucnu sloužit jako základna pro astronauty.
U řeckého pobřeží byly objeveny vraky deseti lodí, některé jsou staré i 5 000 let.
Archeologové odkryli v jižním Německu poblíž Norimberku dost možná největší masový hrob v Evropě. Podle historických záznamů by mohl ukrývat kolem dvou tisíc lidských koster z doby, kdy okolí zasáhla obrovská morová epidemie.