Hon na nové Krále Šumavy. Policisté po horách honí dva převaděče
Dva převaděče, pravděpodobně ozbrojené a nebezpečné, honí jihočeská policie kolem Strážného na Šumavě. Tam měli utéct po ranním zátahu na německé straně hranic.
Dva převaděče, pravděpodobně ozbrojené a nebezpečné, honí jihočeská policie kolem Strážného na Šumavě. Tam měli utéct po ranním zátahu na německé straně hranic.
Italská vláda se snaží zachránit kontroverzní dohodu s Albánií o zpracování migrantů poté, co soud v Římě zpochybnil její zákonnost.
Itálie a Albánie si migranty přehazují jako horký brambor. Římský soud totiž rozhodl o jejich návratu zpět na Apeninský poloostrov.
Prvních 16 migrantů připlulo z Itálie do Albánie. Tím se rozjíždí kontroverzní plán na přerozdělování běženců mezi oběma zeměmi
Albánský premiér Edi Rama oznámil, že Tirana odmítla žádosti zemí Evropské unie o umístění migrantů na svém území, kromě jediné výjimky, Itálie.
Letos zahynulo v Lamanšském průlivu už 52 migrantů, což je nejvyšší počet od začátku vedení statistik.
Žádosti o azyl v Evropské unii klesly o 17 procent, přičemž Syřané stále tvoří největší skupinu žadatelů. Německo, Španělsko, Itálie a Francie zpracovávají většinu těchto žádostí.
Obavy z nelegální migrace a nová opatření v Německu a Maďarsku vzbuzují otázky o budoucnosti schengenského prostoru, který spojil 420 milionů lidí bez pasových kontrol.
Jak bude Německo postupovat vůči nelegální migraci, která ho začíná drtit, není jasné. Opozice tvrdí, že sama vláda nedokáže dělat rozhodné a razantní kroky, protože snažení blokují Zelení.
Německo se začíná definitivně probouzet se sna o integraci migrantů do vlastní společnosti. Už chystá kontroly po celé délce svých hranic.