Ukrajina v NATO? Slováci takový krok nepodpoří, Rusko vyhrožuje
Vedení NATO by rádo přivítalo Ukrajinu ve svých řadách, ovšem jednota v tomto směru nepanuje. Proti je Slovensko a jistě se přidá i Maďarsko.
Vedení NATO by rádo přivítalo Ukrajinu ve svých řadách, ovšem jednota v tomto směru nepanuje. Proti je Slovensko a jistě se přidá i Maďarsko.
Americký prezident Joe Biden přislíbil na začátek summitu NATO Ukrajině trvalou pomoc. Jeho vystoupení bylo přesvědčivější než zpackaná televizní debata.
Do Washingtonu se dnes sjíždí špičky Severoatlantické aliance, aby na druhé straně světa docházelo ke sbližování největší země s tou nejlidnatější.
Týdenní návštěvu Spojených států má ode dneška v plánu prezident Petr Pavel. Veze s sebou i dva ministry a náčelníka generálního štábu.
Keir Starmer se ujal úřadu britského premiéra a začíná dělat změny. Jako první ruší deportace migrantů do Rwandy.
Viktor Orbán věří, že se mu podaří obě znesvářené strany, tady Rusko a Ukrajinu přivést k jednacímu stolu. Za tím účelem se dnes v Kremlu sešel s Vladimirem Putinem.
Finové začali spolupracovat s Američany na vojenské bázi a výsledkem je přítomnost amerických poblíž ruských hranic. To se Moskvě ale vůbec nelíbí.
Šance Ukrajiny, že bude přijata v dohledné době do Severoatlantické aliance, jsou malé. Přijmout ji totiž nechce jak Joe Biden, tak ani Donald Trump.
Rusko sice na jaře slavilo na Ukrajině úspěchy, ale ty byly jen částečné, myslí si generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Podle něho k většímu průlomu nedojde.
Už jen formalita v podobě jmenování zbývá Marku Ruttemu od okamžiku, kdy usedne do křesla šéfa NATO. V něm 2. října vystřídá Jense Stoltenberga.