Nevadí zemětřesení ani válka. Rosatom staví elektrárnu v Myanmaru
Rosatom začíná stavět jadernou elektrárnu v Myanmaru. V zemi, kde zuří občanská válka a kde nedávno zemětřesení zpustošilo celé regiony.
Rosatom začíná stavět jadernou elektrárnu v Myanmaru. V zemi, kde zuří občanská válka a kde nedávno zemětřesení zpustošilo celé regiony.
Myanmar zažívá každodenní silné otřesy půdy. Ty komplikují záchranné akce po ničivém zemětřesení z konce března.
Počet mrtvých po zemětřesení v Myanmaru přesáhl počet 3 600. Záchranné práce se však už změnily na úklidové s tím, že pod sutinami bude ještě mnoho mrtvých těl.
Myanmar stále upravuje statistiky zemřelých po pátečním zemětřesení. Zprávy z řady regionů však stále chybí a počítá se s tím, že s nimi vylétnou tragické počty raketově vzhůru.
Jihovýchod Asie se vzpamatovává z ničivého zemětřesení. Počet obětí zejména v Myanmaru však rychle stoupá a odhaduje se, že se může zastavit až na čísle 10 tisíc.
Do Myanmaru, který je nejpostiženější zemí mohutného zemětřesení v jihovýchodní Asii, míří obrovská humanitární pomoc. Událost dokonce na 14 dní zastavila tamní občanskou válku.
,Tisíce obětí a obrovské škody očekávají odborníci po silném zemětřesení, které dnes zasáhlo Myanmar, Thajsko a část Číny, Zřítily se budovy, města jsou bez elektřiny, v poškozených nemocnicích umírají zranění.
Na pokraji totálního vyčerpání našli malajská pobřežní stráž zhruba 300 myanmarců. Ti prchali ze své země před občanskou válkou.
Thajsko zažívá skandál na mezinárodní půdě. Vojáci tamní armády totiž měli umučit běžence ze sousedního Myanmaru a takových případů se v příhraničí podle všeho stalo mnohem více.
Utlačovaní Rohingové prchají z Myanmaru do Bangladéše. Tamní vláda je ale odmítá, protože sama řeší přelidnění.