Úředníci ministerstva spravedlnosti jdou do stávky. Vadí jim nízké platy
Kvůli mizerným platovým podmínkám vstupují dnes pracovníci ministerstva spravedlnosti do stávkové pohotovosti. Pokud se situace nezlepší, hrozí od září tvrdšími akcemi.
Kvůli mizerným platovým podmínkám vstupují dnes pracovníci ministerstva spravedlnosti do stávkové pohotovosti. Pokud se situace nezlepší, hrozí od září tvrdšími akcemi.
Peníze pro justiční zaměstnance budou, ale ne pro všechny. Po pracovnících soudů totiž chtějí přidal další subjekty ministerstva spravedlnosti.
Peníze na výplaty budou, slíbil v Brně ministr spravedlnosti Pavel Blažek. K navýšení by mělo dojít už od července.
Soudy ve středu nebudou pracovat. Jejich zaměstnanci zůstanou kvůli nízkým platům doma, protože se s ministerstvem na valorizaci mezd nedohodli.
Zaměstnanci soudů chtějí přidat a míří rovnou na ministerstvo. Chtějí poukázat na to, že pracují za plat jen o něco málo vyšší, než je minimální mzda.
Odškodné od ministerstva spravedlnosti za neoprávněné stíhání požaduje lobbista Roman Janoušek za nedostatečné. Místo 736 tisíc, které mu resort vyplatil, chce nyní už 155 milionů. Případ řeší pražský soud.
Norská vláda udělala rozhodující krok k zachování fyzické měny. Právo na platbu v hotovosti zakotví do zákona.
Náměstek ministra spravedlnosti měl přihrávat přednostní zakázky svým kamarádům a podporovatelům ODS. Poté, co tato skutečnost vyšla najevo, opouští svůj pražský post.
Největší kryptoměnová burza na světě má nejistou budoucnost. Její dosavadní šéf se přiznal k tomu, že jejím prostřednictvím umožňoval praní špinavých peněz.
Udělení peněžitého trestu jako jediné formy postihu bude mít řadu podmínek, ale soudy jej budou moci využívat od roku 2025. Pokud tedy novela trestního zákoníku projde politickým kolečkem.