Krvavé drama v Nizozemsku. Mladý Syřan ubodal 11letou dívku
Mladého muže ze Sýrie už zadržela nizozemská policie. Klade mu za vinu brutální smrt 11leté dívky.
Mladého muže ze Sýrie už zadržela nizozemská policie. Klade mu za vinu brutální smrt 11leté dívky.
Po vražedném v Aschaffenburgu, při němž rukou migranta zemřelo i dvouleté dítě, se CDU chystala omezit přistěhovaleckou politiku. Nyní se však přiklonila na stranu bývalé kancléřky Angely Merkel a vše bude probíhat v rozsahu jako dosud.
Itálie znovu přistoupila k převozu migrantů do Albánie, přestože to předtím zakázal tamní soud. 43 migrantům odmítla udělit azyl.
Razantní plán kandidáta nejsilnější německé strany CDU na úřad kancléře Friedrich Merze na řešení migrační krize, vzbudil nevoli aktivistů, která přerostla v útoku na stranické kanceláře. Vadí i skutečnost, že CDU hlasovala společně s AfD.
Kvůli nelegální migraci Německo zostřilo hlídky na hranicích s Českou republikou. Narazit na ně mohou lidé i v Karlovarském kraji, a to například v Pomezí nad Ohří a Klingenthalu.
Přísná opatření proti nelegální migraci chystá německá CDU. Návrh takzvaného turbo-zákona také rozšiřuje pravomoci německé policie a Němci ho vnímají jako reakci na čím dál větší oblibu krajně pravicové AfD. Volby budou v zemi za měsíc.
Útok v německém Kielu, kdy napadený jen o vlásek unikl smrti, má na svědomí 29letý Syřan. Řada Němců však migraci a začleňování přistěhovalců do společnosti stále podporuje, jak ukazují sobotní demonstrace.
Německá města zažily protestní akce, které vyzývají k další podpoře migrace a bojkotu AfD. Krajně pravicovou stranu přijel včera podpořit i americký miliardář Elon Musk.
Administrativa Donalda Trumpa zvažuje nasazení až deseti tisíc vojáků a přeměnu vojenských základen na zařízení pro zadržování migrantů. Cílem je tvrdší postup proti nelegální migraci.
Polský premiér Donald Tusk označil ochranu hranic za „svatou povinnost“, zatímco humanitární organizace varují před důsledky této politiky.