Do útoků se zapojilo i Jordánsko, ostřelovalo Sýrii kvůli pašerákům drog
Jordánsko udeřilo na syrské město Arman. Tam podle něho totiž sídlí pohlaváři drogového obchodu na Blízkém východě.
Jordánsko udeřilo na syrské město Arman. Tam podle něho totiž sídlí pohlaváři drogového obchodu na Blízkém východě.
Na nejvyšší vrchol Izraele, kde sídlí základna, monitorující vzdušný prostor nad celým státem, zaútočilo hnutí Hizballáh. Jde o první odvetu za zabitého šéfa Hamásu v Bejrútu.
I přes útok Izraelců v centru hlavního města Bejrútu nechce libanonská vláda válku s Izraelem. Zbraněmi však řinčí tamní radikální organizace Hizballáh.
Situace mezi Izraelem a Libanonem se vyostřila. Může za to dronový útok, který připravil o život jednoho z nejvyšších šéfů Hamásu, k němuž však došlo v libanonském hlavním městě Bejrútu.
Izraelská armáda se musí připravit i na válku s Hizballáhem. Ten operuje v libanonské pohraniční oblasti a velký vliv má i na vládu v Bejrútu.
S Hamásem se jednat nebude, z Hizballáhem by se mohlo. Takový je současný postoj Izraele vůči radikálním islamistickým skupinám.
Situace na Blízkém východě už znovu růžově nevypadá. Hamás dnes odmítl propustit izraelské rukojmí, pokud Jeruzalém nepustí do Pásma Gazy více humanitární pomoci. Své rozhodnutí posléze odvolal.
Izraelská armáda, ač je kritizovaná za humanitární katastrofu v Pásmu Gazy, pokračuje v útocích na cíle palestinských teroristů. Výzvy k příměří ostře odmítá.
Přestože se ruský prezident Vladimir Putin se zástupci Hamásu nesetkal, Izrael návštěvu radikálů v Moskvě důrazně odsoudil. Válka na území Židovského státu a Pásma Gazy pokračuje už skoro tři týdny.
Izraelci evakuaci vesnice na severu země. Očekávají plné zapojení Hizballáhu do války, na což však chtějí odpovědět zničením Libanonu.