Evropa má čistší vzduch. Města však zaostávají
Kvalita ovzduší se v Evropě zlepšuje, většina měřicích stanic již splňuje současné limity EU pro nejškodlivější látky.
Kvalita ovzduší se v Evropě zlepšuje, většina měřicích stanic již splňuje současné limity EU pro nejškodlivější látky.
Česká republika v roce 2023 poprvé od roku 1990 snížila emise skleníkových plynů pod hranici sto milionů tun. Podle Ministerstva životního prostředí klesly oproti předchozímu roku o 15 procent, což představuje rekordní snížení o 17,5 milionu tun.
Rok 2024 přinesl pozitivní zprávy o kvalitě ovzduší v České republice, když se ukázalo, že koncentrace znečišťujících látek byly nižší než v předchozích obdobích.
V Moravskoslezském kraji se v neděli výrazně zlepšila kvalita ovzduší, což vedlo meteorology k odvolání smogové situace.
Nejnovější přehled kvality ovzduší v evropských městech ukazuje, že města Uppsala a Umeå ve Švédsku a Faro v Portugalsku mají nejčistší vzduch v Evropě.
Kvalita životního prostředí v České republice se dlouhodobě zlepšuje díky významným investicím do ochrany přírody. Přesto krajina čelí hrozbám, které přináší změna klimatu.
Nejnovější zpráva Evropské agentury pro životní prostředí odhaluje alarmující čísla o znečištění ovzduší a jeho vlivu na zdraví a ekosystémy v Evropě.
Středočeský kraj zveřejnil výsledky měření kvality ovzduší v Rakovníku za rok 2023, které odhalily, že hlavním problémem jsou lokální topeniště.
Snížení emisi a digitalizaci pro lepší kvalitu vzduchu má zajistit novela Ministerstva při místní rozvoj.
Levné senzory mohou výrazně zlepšit kvalitu ovzduší, uvádí WMO